Klasické květinářství v jednoduché online formě.

Jak to udělat, aby kytice vydržela co nejdéle

Vyfotit fotku a ukazovat ji na Instagramu s hashtagem #rosariocz trvá jen chvilku. Co ale dělat, aby kytice vydržela třeba týden v domácích podmínkách? Stačí dodržet těchhle 5 jednoduchých rad.

fotky

Nedávejte kytice do okna

V okně vypadá kytice skvěle a nejedna sousedka pukne závistí. Problém je, že přímé sluneční světlo ji rychle pošle na onen svět (kytici, ne sousedku). Proto v tomhle případě platí, že všeho moc škodí a měli byste řezané květiny držet ve stínu. Jinak je za dva dny šmitec.

Co ještě nemají kytky rády: mráz, průvan, topení, jinak staré rostliny ve stejné váze, narcisy (je to největší outsider světa květin), mísu s čerstvým ovocem někde poblíž vázy.

Řežte a zkracujte je šejdrem

 

Velikost úhlu dopadu se rovná… Dobře, dobře, nebude to tak složité. Stonek se musí květinám prostě seříznout křivě, aby přes něj mohly nacucnout co nejvíc tekutin. Zpětně dokázat to můžeme třeba tak, že kdo v hospodě hodně cucá, taky pak chodí křivě. Tomu se říká věda.

 

Myjeme, myjeme vázu

Jestli se na něco hodí slovo pečlivě, tak je to čištění zubů a mytí vázy, než tam dáte kytky. Oboje dělejte opravdu pořádně, protože se vám jinak přemnoží bakterie a v obou případech vás to bude bolet. Buď zuby a nebo duše.

 

Hodně, hodně, hodně často měnit vodu

Už vám uschly ruce po vymývání vázy? V tom případě je ideální čas na výměnu vody. Vážně, dělejte to alespoň jednou denně, ti línější obden. Jinak se vám začnou množit breberky. Ještě zahálčivější individua ať nám napíšou na nehodlamsepretezovat@rosario.cz a my jim obratem pošleme trvanlivý obrázek čerstvých květin a příručku „jak předstírat práci s minimálním úsilím“. Stejně si ji ale nepřečtete. 

Jo a mimochodem, máte rádi ledovou sprchu? Tak kytky taky ne.

 

Žádné listy pod vodou

Když necháte pod linií vody ve váze listy, tak se utopí. Je to tak, nelžeme a pravý důvod není, že listy podporujou množení bakterií. Prostě a jednoduše se utopí a nám je z toho pak smutno. 

Pokud budete alespoň z poloviny dodržovat naše rady, bude celých 10 dní vypadat vaše kytice jako nová.

 

objednat si cta

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.