Klasické květinářství v jednoduché online formě.

Jaký význam mají jednotlivé barvy růží

Celé generace více či méně sečtělých poétů už motaly dámám všeho věku hlavu pomocí trénované vyřídilky nebo dostaveníček domluvených se záminkou sledování většinou vymyšlených souhvězdí, ačkoliv se ve skutečnosti jednalo především o touhu zatáhnout dotyčnou někam do temnější části parku. Jedním z nejvíc užívaných triků ale vždycky bylo vymýšlení významů barev jednotlivých květin.

Teď se pojďme podívat, jak se na tohle téma tváří tradiční květomluva. Přečtěte si, jaké významy mají barvy luxusních růží v naší nabídce.

Rudá jako láska, vášeň, smyslnost a romantika 

Červené nebo chcete-li rudé růže se odjakživa dávaly na znamení projevu lásky a náklonnosti. Skotský romantický básník Robert Burns, jedna z největších inspirací Boba Dylana, nepřirovnával svu lásku k rudé růži pro nic za nic.

Mimochodem, Burnsova báseň „a red, red rose“ vám může sloužit jako inspirace pro přípravu toho nejromantičtějšího večera všech dob. Rudé růže jsou ideálním dárkem k výročí, narozeninám vaší lásky a nebo prostě jen tak, jako překvapení, na které nejde zapomenout.

cervene

 

Růžová růže znamená vděčnost, uznání, pochopení a lásku

 

Čistá, jasná a hlavně univerzální ve svém významu. Růžovou růži můžete darovat jako poděkování za úspěšně dokončený pracovní projekt, své mamince ji můžete dát jako důkaz toho, že jí děkujete za celá ta léta, co se o vás starala a nebo prostě jako výraz sounáležitosti.

 

ruzove

 

Bílá jako sníh pro nové začátky a jako upomínka minulých dob

 

Tradičně se u nás spojuje se svatbou a novými začátky, nám se ale nejvíc líbí její odkaz na čistotu.

Bílá růže je skvělý dárek pro dceru za promoci nebo jako pozornost při stěhování do nového bytu, oslava nové práce, případně pro obchodní partnery jako gesto nového pevného přátelství.

 

bile

 

objednat si cta

 

Žlutá je poslem přátelství, radosti a štěstí

 

Pokud někomu chcete říct, že je váš přítel, musí od vás dostat žlutou růži. Ne nadarmo se používají pro dekoraci interiérů, dokážou totiž místnost opravdu rozsvítit, není to jen prázdná fráze. My bychom ji jednoznačně poslali vždycky, když bychom chtěli říct děkuju, brzy se uzdrav a nebo gratulujeme.

A víte vy co, úplně nejlepší je poslat ji komukoliv, kdo ve vás vzbuzuje pocit „děkuju ti za to, že existuješ“.

 

zlute

 

 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.