Klasické květinářství v jednoduché online formě.

Nejhorší nápady na dárky v historii

Socha svobody, Tádž Mahal nebo město Savannah (kdo by nechtěl dostat od kamarádů město) – to všechno jsou příklady toho, kdy si někdo při vymýšlení dárku dal alespoň trochu záležet. Už se ale moc nemluví o tom, když se předávání tak trochu zvrtlo. A tím trochu myslíme absolutní katastrofu.

Nejbohatší člověk historie, co rozdával tak moc dárků, že kvůli tomu krachovaly země

Pravděpodobně jste nikdy neslyšeli o Říši Mali a jejím císaři Mansá Músovi. I kdyby dnes žil, určitě by se s vámi nebavil – jeho majetek by v současných cenách čítal 400 bilionů dolarů. To ale nemění nic na faktu, že tenhle štědroň si okolo roku 1324 vyrazil na výlet, aby jako správný muslim vykonal pouť do Mekky. Zapomeňte ale na baťůžkaření, nocování na ubytovnách a levné pivo – Mansá si s sebou vzal 60 tisíc chlápků, z nichž 12 tisíc byli otroci, a každý z nich nesl zlaté cihly.
 
ddec212a3795b4df41b92e8f106620c1_surprising-season-puts-mackenzie-skapski-on-nhl-radar-blueshirt-solid-gold-meme_495-349
 

V čem byl problém, říkáte si? Po cestě rozdával chudým zlato (a chudými myslíme i celá města) a například vždycky takhle při pátku, ať už byl kdekoliv, nechal postavit novou mešitu. Jeho velkodušnost bohužel naprosto zdevastovala ekonomiku regionů, kterými prošel. Například v Káhiře a Medině propastně klesla cena zlata (kvůli jeho obrovskému množství na trhu) a markantně stouply ceny zboží. Aby se boháč místním alespoň trochu revanšoval za to, že jim svou dobrosrdečností zničil živobytí, musel si od nich půjčit zlata kolik jen unesl a to za obrovský úrok. S ním pak šel rozdávat radost zase o dům dál.

Proč Bílý dům stavěl repliku ruského dortu aneb když zapomenete na cedulku napsat „tohle není jaderná bomba“

Když v oválné pracovně úřadoval Bush starší, nepanovala mezi USA a Sovětským svazem zrovna nejpřátelštější atmosféra. Permanentní strach z jaderného útoku způsoboval bezpečnostním pracovníkům sídla amerického prezidenta osypky a tak se nikdo nemůže divit, že když k nim z pošty dorazil balík olbřímích rozměrů bez jakéhokoliv popisku a s adresou odesílatele Sovětský svaz, málem je z toho kleplo. Balík zamkli do karantény ve skladu a z dostatečné vzdálenosti ho měsíc pozorovali.

BushandYeltsin

Když se konečně odhodlali k jeho otevření, zjistili že jde o dort velikosti dospělého muže, který poslaly děti z ruského venkova jako gratulaci k Bushovu zvolení. Teď už byl samozřejmě napůl snědený krysami. Trapasu se podařilo předejít tak, že byla podle přiložené fotografie vyrobena přesná replika, před kterou se následně prezident vyfotil jako poděkování. Poučení pro příště? Opatřit cedulkou: Toto není bomba! Bohužel je to přesně to, co by napsal člověk, který posílá bombu… 

Neštvěte Čingischána, když se vám snaží dát koš s ovocem

Když se vám tenhle vousatý vojevůdce objevil za dvorkem, byli jste většinou rádi, když jste ze setkání odešli v celku. Často vám zbývalo akorát tak pozorovat, jak vám jeho vojáci odnášejí pracně uškudlené jídlo a zásoby na zimu, i tak si ale netroufnul nejvyššího vládce Mongolů nikdo moc prudit. Byl totiž docela znám tím, že kritiku nebere úplně nejlíp a snaha upozornit na jeho chyby většinou nekončila dobře (pro vás).

8c1d4f2a6b84f5f648df99c9e1b6f033565e0b923668289e90590343219d1fad

Otázkou tak zůstává, co se honilo hlavou představitelům Chorezmské říše, když si k nim na Střední Východ Čingischán prosekal cestu přes půl Asie. Pro jednou se totiž rozhodl, že bude za dobráka a místo katů k nim vyslal 450 lidí a něco v podobě vrchovatě naditého dárkového koše. Jeho snaha ale nepadla na úrodnou půdu – celá karavana skončila bez hlavy. Copak tohle se dělá? Dokonce i za měkké vánoční dárky od babičky se alespoň slušně poděkuje a jede se dál.

Čingischán si ale řekl „jasně, možná prostě nevědí kdo jsem“ a poslal další posly, tentokrát za šéfem původního sekače hlav, šáhem Aláuddínem Muhammadem. Když se všichni vrátili s vyholenou pleškou a hlavou jejich tlumočníka v podpaží, bylo vymalováno. Čingischán odešel do hor, napočítal do deseti a dal se trochu dohromady. Potom naběhnul se svými 200 tisíci vojáky do Chorezmské říše, porazil armádu pětkrát větší byla ta jeho a sultána i se 4 miliony jeho poddaných prostě vymazal z povrchu země. Aby toho nebylo dost, tak dokonce změnil tok několika řek, aby jeho rodné místo srovnal se zemí. Pak už bylo asi pozdě myslet na to, že si měl prostě vzít ten koš.

Pokud si chcete být jisti, že neuděláte svým dárkem chybu, podívejte se pro jistotu tady na naši nabídku čerstvých květin.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.